EA si poistilo exkluzívne práva na Madden NFL. Bohužiaľ

EA si poistilo exkluzívne práva na Madden NFL. Bohužiaľ

 

Ďalšie roky bez konkurencie.

Fanúšikov Amerického futbalu na Slovensku veľa nie, no niekoľko ich sa predsa len nájde. Po tejto správa však väčšina z nich jasať určite nebude. Spoločnosť EA a predstavitelia National Football League totiž ohlásili predĺženie exkluzívnej zmluvy medzi oboma stranami na vývoj licencovanej NFL hry a to až do roku 2025 s možnosťou opcie na rok 2026.

To znamená, že minimálne až do roku 2025 nebude môcť žiadna iná spoločnosť vytvárať licencovanú NFL hru, ktorá spadá do žánru športových simulácií. Možno ste zachytili, že nedávno získala práva na NFL hry aj spoločnosť 2K Games, no to sa týka iba „non-simulation“ hier.

Ak sa EA podarí dodržať ciele zvyšovania tržieb jednotlivých hier, tak táto exkluzívna spolupráca sa môže predĺžiť ešte o rok, čo by nás malo preniesť až do dielu Madden NFL 27.

Pre EA sú športové hry zlatou baňou a liga na tom zas zarobila slušnú kôpku peňazí. Hráči sa však dožadujú otvorenej súťaže v NFL hrách medzi viacerými spoločnosťami a vychádzajú z faktu, že konkurencia vytvára inovácie. Práve z hľadiska inovácií je totiž séria Madden NFL v posledných rokoch veľmi pozadu.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk