Séria Zaklínač predala viac ako 50 miliónov kópií

Séria Zaklínač predala viac ako 50 miliónov kópií

 

Neuveriteľný úspech kedysi malého poľského štúdia.

Spoločnosť CD Projekt sa pochválila svojimi finančnými štatistikami za posledné obdobie a k tomu nám pridali aj niekoľko veľmi pozitívnych informácií o stave Zaklínača. A hlavne jeho predajov. Ako možno dobre viete, pred vydaním tretieho dielu série v roku 2015 hlásilo štúdio 5 miliónov kópií naprieč prvou a druhou hrou.

A teraz, 5 rokov po sa štúdio pochválilo, že predalo 10-násobok tohto čísla. Áno, Séria Zaklínač predala už viac ako 50 miliónov kópií, pričom samotný tretí diel prispel vyše polovicou, nakoľko má na konte vyše 28 miliónov kópií. Na tejto sérii teda dokonalo vidieť, ako môže skvelá hra podporiť predaje celej série.

Predaje hry navyše v posledných mesiacoch výrazne porástli a to primárne vďaka vydaniu hry na konzole Nintendo Switch a aj vďaka úspechu seriálu Zaklínač. A aj vďaka tomu zarobil CD Projekt 2,5x viac ako tomu bolo v roku 2019 a pre štúdio je rekordný kvartál. Na tabuľke nižšie môžete vidieť, aký vplyv na predaje hry mali jednotlivé fázy (vydanie hry samotnej, vydanie DLC, vydanie Switch verzie)

Čo sa týka Cyberpunku, tak spoločnosť skonštatovala, že rozhodnutie prejsť na dokončovanie hry z domu nebolo jednoduché, no prakticky neexistovala iná možnosť a to kvôli pandémii. Hra je stále naplánovaná na september tohto roka a asi jediné, čo by jej vydanie mohlo zastaviť je druhá vlna pandémie, alebo asteroid.

Zdroj: CD Projekt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk