Bývalý šéf vývoja Assassin’s Creed Valhalla dostal padáka

Bývalý šéf vývoja Assassin’s Creed Valhalla dostal padáka

 

Osudným sa mu stal súkromný život.

V dnešnej dobe si už ani v súkromnom živote nemôžete robiť, čo sa vám zachce. Presvedčil sa o tom dnes už bývalý šéf vývoja chystaného pokračovania série Assassin’s Creed s podtitulom Valhalla, Ashraf Ismail. Tomu sa kariéra zrútila ako domček z karát v rekordne krátkom čase.

Zatiaľ čo ešte v máji bol vysmiaty v streame Inside Xbox, tak dnes je už bez práce. Niekoľko žien ho totiž obvinilo z toho, že sa s nimi snažil zblížiť a klamal im, že je slobodný a to napriek tomu, že bol v danom čase ženatý.

Ismail hneď po prevalení týchto obvinení vzdal pozície kreatívneho šéfa vývoja Assassin’s Creed Valhalla, pretože nechcel presúvať pozornosť z hry na svoju osobu. A podľa vyhlásenia spoločnosti Ubisoft už nie je Ismail zamestnancom spoločnosti Ubisoft. „Po vyšetrovaní, ktoré vykonala externá firma bolo rozhodnuté, že Ashraf už nie je zamestnancom Ubisoftu a jeho pracovná zmluva bola zrušená. Nemôžeme poskytnúť žiadne detaily tohto utajovaného vyšetrovania,“ prezradil hovorca spoločnosti.

Ashraf bol zamestnancom Ubisoftu od roku 2009, no po rebríčku vydavateľstva sa začal šplhať úspešným Assassin’s Creed IV: Black Flag a následne sa dočkal pocty viesť vývoj Assassin’s Creed: Origins. Čo bude s jeho kariérou ďalej je veľmi otázne.

Ide o ďalšiu dôležitú postavu Ubisoftu, ktorá v posledných mesiacoch musela dobrovoľne alebo nedobrovoľne opustiť svoju pozíciu.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk