CD Projekt RED sa vyjadril ku katastrofálnemu stavu konzolového Cyberpunku 2077: Next-gen patch až v druhej polovici 2021

CD Projekt RED sa vyjadril ku katastrofálnemu stavu konzolového Cyberpunku 2077: Next-gen patch až v druhej polovici 2021

 

Ospravedlnenia a vysvetlenia.

Keď už sme všetci po sviatkoch a po začiatku nového roka, tak štúdio CD Projekt RED sa vrátilo do nemilej situácie, ktorú sami spôsobili v decembri 2020 – konzolové verzie hry Cyberpunk 2077. Aj keď ani PC verzia nie je zďaleka dokonalá, tak tie konzolové (hlavne tie na starých konzolách) sú stále vo veľmi zlom stave. Čo teda štúdio plánuje s hrou spraviť? Opraviť ju.

Najprv však ospravedlnenie. Oficiálny Twitter účet hry vydal včera video v ktorom sa Marcin Iwiński prihovoril hráčom. Prezradil, že rozhodnutie vydať hru bolo čisto na pleciach manažmentu, no ani ten nevedel, aká problematická bude konzolová verzia hry. Následne dodal, že urobia všetko preto, aby získali späť dôveru hráčov.

Následne vysvetlil situáciu, ktorá sa udiala z pohľadu CD Projekt RED. Primárnym dôvodom stavu v akom sa hra na konzolách nachádza je to, že štúdio sa rozhodlo urobiť hru odohrávajúcu sa v husto osídlenom meste a taktiež za to môže fakt, že vývojári hru dizajnovali v prvom rade na PC a následne z toho vytvárali porty na konzoly. Celkovo tak podcenili situáciu, aké možnosti budú mať pri portovaní hry na Xbox One a Playstation 4. Najväčší problém je „streamovanie“ herných assetov do hry, ktoré sú limitované slabučkým procesorom a pomalými diskami starých konzol. Zároveň interné testovanie hry neodhalilo problémy v takej škále v akej ich zažívali hráči po vydaní. Dúfali, že vydaním „Day Zero“ patchu sa tieto problémy vyriešia, čo sa zjavne nepodarilo.

To, že na konzolových verziách pracovali do posledného momentu bol aj dôvod, prečo štúdio limitovalo úvodné várky kľúčov na recenzie iba na PC. Tá verzia bola jednoducho najviac pripravená. Ku všetkému taktiež prispeli obmedzenia kvôli pandémii COVID-19.

Čo však ďalej? Hra sa dočkala už troch Hotfix updatov. Do budúcnosti sa budú striedať veľké a malé patche, pričom prvý z nich príde do desiatich dní, čiže do 24. januára 2021 a ďalší, väčší update príde v priebehu najbližších týždňov. DLC obsah zdarma, ktorý bol sľúbený ešte pred vydaním začne prichádzať až po vydaní patchu 1.2, ktorý je naplánovaný na február. Patch určený pre next-gen konzoly (Xbox Series X/S a Playstation 5) príde až v druhej polovici roka 2021. O tom, kedy sa dočkáme platených expanzií nepadla ani zmienka a predpokladáme, že to nebude skôr ako v roku 2022.

Zdroj: CDProjektRED

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk