DICE potvrdilo nový Battlefield na rok 2021. Hra bude iba na next-gen konzoly

DICE potvrdilo nový Battlefield na rok 2021. Hra bude iba na next-gen konzoly

 

A samozrejme na PC.

Posledné dva týždne sa v podaní štúdia DICE niesli primárne v ukončovaní podpory svojich hier. Najprv dostal guľku z milosti Battlefield V, ktorý očividne nedokončil svoje putovanie bojiskami 2. svetovej vojny a následne bola ukončená podpora Battlefront II, no v tomto prípade išlo o oveľa príjemnejšiu jazdu a momentálne je hra v skvelom stave.

Všetko to sa spravilo z dôvodu, že DICE chce uvoľniť vývojárske kapacity štúdia a presunúť ich na vývoj nového Battlefieldu, ktorý už je nejaký ten čas v príprave, čo naznačilo aj EA.

Niekoľko podrobností nám tak predstavilo samotné štúdio. Potvrdili, že plánovaný dátum vydania nového Battlefieldu bude rok 2021 a vzhľadom na históriu značky je zrejmé, že ju uvidíme na jeseň. EA následne potvrdilo, že dôvod, prečo tento rok žiaden Battlefield neuvidíme je ten, že nová hra cieli výlučne na next-gen konzoly a vydavateľ chce umožniť, aby sa na týchto platformách vybudovala aká-taká základňa hráčov. „Priniesť Battlefield v roku 2020 teda v čase, kedy bude základňa majiteľov nových konzol malá by bolo nespravodlivé voči potenciálu tejto hry a to je jeden z dôvodov, prečo sme sa rozhodli pre budúci rok.

Dôvod prečo EA presunulo Battlefield výlučne na nové konzoly je ten, že chce tímu umožniť „nové inovácie, ktoré sa dajú dosiahnuť iba na novom hardvéri.“ Je teda zrejmé, že hra pokúsi sériu posunúť dopredu. Zatiaľ však nevieme to v akom časovom období sa bude hra odohrávať, no vo všeobecnosti sa očakáva „moderný konflikt“ na štýl Battlefield 4.

Zdroj: Gamespot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk