Microsoft potvrdil vydanie Xbox Series X na november!

Microsoft potvrdil vydanie Xbox Series X na november!

 

Zatiaľ však stále bez oficiálneho dátumu.

Šéf Xbox divízie Phil Spencer ešte pred niekoľkými mesiacmi prezradil, že vydanie konzoly Xbox Series X nie je previazané so žiadnou hrou a ani prípadný odklad Halo Infinite by neznamenal odklad vydania konzoly. A teraz je to aj oficiálne potvrdené, pretože aj keď Halo Infinite bol odložený na rok 2021, tak konzola bude vydaná v tomto roku.

Konkrétne Microsoft prezradil, že Xbox Series X príde v novembri tohto roka, čo je celkom bežný mesiac na vydanie konzol. Dátum vydania však neprezradil, no všetky indície naznačujú, že konzola príde hneď v prvý novembrový týždeň, čiže v období od 2-9. novembra 2020 (najčastejšie sa spomína 5. november).

Asi netreba pripomínať, že absencia Halo Infinite s vydaním novej konzole je veľká rana pre ambície Microsoftu, no dá sa predpokladať, že predaje prvých várok konzol by to ovplyvniť nemalo. Nadšených fanúšikov na oboch stranách je veľmi veľa a tí zabezpečia, že to, čo sa objaví na policiach obchodov sa rovno aj vypredá.

V novembri tak dostaneme do rúk konzolu, ktorá bude schopná spustiť hry zo všetkých Xbox konzolových generácií, prinesie Xbox Series X aktualizácie populárnych hier ako Destiny 2, Forza Horizon 4, Gears 5 (podľa Microsoftu ich bude viac ako 100) a ďalších a aj niekoľko exkluzívnych hier ako The Medium, Scorn a Tetris Effect: Connected.

Otázok je však ešte stále veľa. Plánuje Microsoft v rovnakom čase vydať aj Xbox Series S? Koľko budú obe nové konzoly stáť? Dočkáme sa ešte nejakých neohlásených hier? Na všetky tieto otázky by sme mali dostať odpoveď v najbližších mesiacoch.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk