Microsoft sa „obšmieta“ okolo Bungie, no suma za kúpu je príliš veľká
Fáma

Microsoft sa „obšmieta“ okolo Bungie, no suma za kúpu je príliš veľká

 

Po rozvode príde veľký zmier?

Keď v roku 2007 oznámilo štúdio Bungie, že sa oddeľuje od Microsoftu, pričom spoločnosti ponecháva sériu Halo, bolo to údajne primárne kvôli faktu, že štúdiu sa nepáčilo, ako Microsoft k tejto značke pristupuje. A tak odišli. K Activisionu. Kde vytvorili Destiny, aby sa následne „rozviedli“ aj s Activisionom a teraz fungujú ako nezávislé herné štúdio.

Zdá sa však, že postupom času sa vzťahy medzi Microsoftom a štúdiom urovnali a v poslednej dobe začali byť dokonca veľmi dobré. Bungie totiž vymenilo promo Sony pri Destiny 2 za promo Xboxu a Destiny 2 dokonca mieri do služby Xbox Game Pass a to vrátane novej expanzie Beyond Light v novembri. A možno sa chystá ešte niečo viac.

Herný redaktor VentureBeat Jeff Grubb totiž v novom GB Decides podcaste prezradil, že Microsoft už niekoľkokrát rokoval s vedením Bungie o odkúpení štúdia, no rozhovory zatiaľ vždy stroskotali na vysokej sume, ktorú si vedenie Bungie za akvizíciu vypýtalo, čo potvrdil aj bývalý redaktor Game Informer Imran Khan (čas 1:15:50 vo videu nižšie). Je však zrejmé, že aj Bungie je naklonené stať sa členom niekoho rodiny a Microsoft chce naďalej rozširovať stajňu svojich štúdií.

Grubb taktiež prezradil, že Microsoft „investuje veľké peniaze do niečoho čo nie je akvizícia štúdia.“ Či je to však nejaká hra do Game Passu, alebo niečo úplne iné, to nám zostáva iba hádať.

Bungie momentálne okrem expanzie Beyond Light a dvoch ďalších expanzií pre Destiny 2, Witch Queen a Lightfall vyvíja aj úplne novú hru, ktorej názov bude pravdepodobne Matter. No o tej nevieme absolútne nič.

UPDATE: Verziu Jeffa Grubba o rokovaní Microsoftu a Bungie potvrdili zdroje webu Eurogamer.com, no niekoľko hodín na to reagoval aj prezident Bungie Pete Parsons, ktorý tvrdí, že informácie nie sú pravdivé.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk