Rekordy, noví hráči a Game Pass: Xbox zrekapituloval úspešné vydanie konzol

Rekordy, noví hráči a Game Pass: Xbox zrekapituloval úspešné vydanie konzol

 

Toto celkom vyšlo.

Už prakticky deň po spustení predaja konzol Xbox Series X a Xbox Series S sa o slovo prihlásil šéf Xbox divízie Phil Spencer, aby svetu oznámil, že vydanie týchto konzol bolo najúspešnejším vydaním Xbox konzol v histórii. Vzhľadom na to, že Microsoft už nikdy neplánuje zverejňovať čísla predaných konzol, tak konkrétne čísla si opäť nechali pre seba, no určite to bude viac ako milión predaných konzol, lebo presne toľko predal Xbox One počas prvých 24 hodín.

A teraz Microsoft štatistiky trochu rozviedol, aj keď stále sme sa nedočkali konkrétnych čísel. Samotné štatistiky však povedia mnoho.

  • Zdá sa, že stávka na Game Pass sa Microsoftu vyplatila, pretože až 70% nových majiteľov Xbox Series X a Xbox Series S malo aktivovaných, alebo si aktivovalo službu Xbox Game Pass
  • Xbox Series S sa postaral o najvyšší prírastok nových hráčov spomedzi všetkých nových Xbox konzol (tj. Hráči, ktorý predtým Xbox konzolu nevlastnili)
  • Zopakovanie faktu, že toto bolo najúspešnejšie vydanie Xbox konzol v histórii Xbox divízie počas prvých 24 hodín
  • Hráči počas prvého dňa hrali 3594 rôznorodých hier naprieč všetkými štyrmi Xbox generáciami

Tak uvidíme, ako sa bude Xboxu dariť ďalej. Je však zrejmé, že to sa už bude dať v budúcnosti sledovať iba cez počet aktívnych hráčov na Xbox Live a počet predplatiteľov Xbox Game Pass.

Zdroj: Xbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk