IO Interactive vyvíja pre Xbox úplne novú hernú značku „s drakmi“

IO Interactive vyvíja pre Xbox úplne novú hernú značku „s drakmi“

 

Šifra Majstra Leonarda.

Dánske štúdio IO Interactive prednedávnom ohlásilo vznik ďalšej pobočky štúdia, ktorá vznikla v španielskej Barcelone, pričom podľa šéfa štúdia Hakana Abraka pracuje táto pobočka na úplne novej hernej značke, zatiaľ čo ďalšia časť štúdia pracuje na novej James Bond hre.

A tento projekt už začína získavať kontúry. Podľa informácií webu Windows Central pôjde totiž o hru do ktorej budú nejakým spôsobom zahrnutí draci a hra je momentálne vo fáze prototypovania, pričom jej rozpočet hradí Microsoft cez Xbox Game Studios Publishing, čo znamená, že hra bude s najväčšou pravdepodobnosťou exkluzivitou pre konzoly Xbox Series X/S a PC platformu.


UPDATE: Eurogamer potvrdil informácie webu Windows Central o „dračej“ hre od štúdia IO Interactive pre Xbox. Podľa zdrojov Eurogameru je hra na v začiatočných štádiách vývoja a malo by ísť o AAA hru, ktorá bude obsahovať veľký stredoveký svet a taktiež aj lietajúce potvory, ktoré by sa mali podobať alebo by mali byť drakmi. Na vydanie si však pochopiteľne počkáme.

Podľa šéfa IO Interactive Hakana Abraka je to vysnívaný projekt mnohých vývojárov v štúdiu IO Interactive a potvrdil aktívny vývoj hry.


Začalo sa to nenápadne, kedy redaktor Windows Central Jez Corden pridal na sociálnej sieti Twitter tajuplný príspevok, ktorý sa pre vás pokúsime rozšifrovať.

Tento Twitter príspevok hovorí o tom, že v tomto roku príde Forza Horizon 5 a bude sa odohrávať v Mexiku (mexická vlajka + auto), taktiež príde hra Starfield (hviezda + traktor) a taktiež sa dočkáme aj hry Halo Infinite (svätožiara + znak nekonečna). V budúcom roku by sme sa mali dočkať ešte neohlásenej hry, ktorá je označená iba ako tajfún a ešte neskôr by to mala byť práve hra označená s drakom.

Následne pripravil druhý redaktor Windows Central Miles Dompier video v ktorom prezradil, že na hre označenej symbolom draka pracuje práve štúdio, ktoré sa preslávilo sériou Hitman. Ani sa nedivíme, že v predchádzajúcich špekuláciách sa hovorilo o tom, že túto kombináciu hry a štúdia by asi nikto neuhádol...

Tak uvidíme, kedy sa dočkáme ohlásenia tejto hry, no je zrejmé, že si na ňu ešte dlhšiu chvíľu počkáme.

Zdroj: Twitter/Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk