Vlastník štúdia From Software priznáva, že Elden Ring nepríde v tomto roku

Vlastník štúdia From Software priznáva, že Elden Ring nepríde v tomto roku

 

Potvrdenie špekulácií.

Japonská spoločnosť Kadokawa zverejnila svoje finančné výsledky za FY2021, čiže za svoj posledný finančný rok. Nakoľko biznis tejto spoločnosti zahŕňa mnohé oblasti, tak ho nebudeme rozoberať podrobne a budeme sa venovať iba veciam, ktoré sa týkajú hier.

A tam je najdôležitejšie skôr to, čo odznelo ako finančné vyhliadky spoločnosti na nový finančný rok. Manažment spoločnosti totiž prezradil, že očakáva znížené príjmy v oblasti videohier a to primárne kvôli odkladom, ktoré spôsobila pandémia koronavírusu.

Aby sme to preložili do reči ľudí, tak Kadokawa neočakáva, že hra Elden Ring od štúdia From Software príde v tomto finančnom roku, čo znamená, že sa jej určite nedočkáme skôr ako v apríli 2022 (vtedy sa začína nový finančný rok). Spoločnosť skonštatovala, že nutnosť pracovať z domu výrazne narušila rýchlosť vývoja ich projektov a to má samozrejme vplyv aj na plánované vydanie tejto hry.

Kto však sleduje vývoj Elden Ring tak pre toho to asi nebude prekvapením. Od predstavenia hry na E3 2019 je totiž okolo tohto projektu nezvyčajné ticho. Už vyše dvoch rokov sme sa nedočkali žiadnej oficiálnej aktualizácie a namiesto toho sme sa dočkali netradičného leaku vo forme traileru, ktorý však neoplýval veľkou kvalitou.

Zdroj: TweakTown

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk