S.T.A.L.K.E.R. 2 nie je možné vydať na starých konzolách. Xbox má 3-mesačnú exkluzivitu

S.T.A.L.K.E.R. 2 nie je možné vydať na starých konzolách. Xbox má 3-mesačnú exkluzivitu

 

Next-gen only.

S.T.A.L.K.E.R. 2 je zatiaľ ohlásený pre Xbox Series X/S a PC a vývojári v nedávnom rozhovore prezradili, že zatiaľ neplánujú verziu pre Playstation 5 konzolu. A to nie je jediné, čo neplánujú.

Hra sa totiž neobjaví ani na starých konzolách. PR manažér štúdia Zakhar Bocharov totiž v rozhovore prezradil, že výkon a architektúra nových konzol je nutnosťou na to, aby vôbec rozbehli hru S.T.A.L.K.E.R. 2 na konzolách a podľa jeho slov je to: „...next-gen hra a je nemožné, aby fungovala na Xbox One a Playstation 4.“

Podľa vlastných slov vývojári nechceli cítiť limitácie zo strany starého hardvéru a preto sa rozhodli staré konzoly úplne odstrihnúť. Bocharov taktiež potvrdil, že hra bude fungovať na Xbox Series X v 4K rozlíšení, bude podporovať ray tracing a taktiež ponúkne 120FPS mód.

Čo sa však týka tej Xbox exkluzivity, tak tá asi nebude taká horúca, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Súdne dokumenty, ktoré sú súčasťou spisu sporu medzi Epicom a Applom totiž odhalili, že Microsoft si u štúdia zaplatil 3-mesačnú konzolovú exkluzivitu. To znamená, že hra by teoreticky 3 mesiace po svojom vydaní mohla prísť na Playstation 5. Zároveň si však Microsoft zaplatil aj začlenenie hry do predplatného Xbox Game Pass, takže tak-či-tak ide o obrovskú výhodu pre Xbox hráčov. Dokument odhalil aj to, že exkluzivita Tetris Effect: Connected je na dobu šiestich mesiacov a exkluzivita hry The Gunk je kompletnou exkluzivitou pre Xbox.

A ešte jedna drobnosť. Podľa dokumentu je vydanie hry plánované na posledný štvrťrok tohto kalendárneho roka a teda na obdobie október-december. The Gunk má zas prísť v treťom štvrťroku 2021, čiže v období júl-september.

Zdroj: GamingBolt/TheVerge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk