Komunikácia šéfa Xboxu potvrdzuje, že Microsoft chce herné streamovanie aj na Playstation konzolách

Komunikácia šéfa Xboxu potvrdzuje, že Microsoft chce herné streamovanie aj na Playstation konzolách

 

Či sa to podarí je však otázne.

Keď sa šéf Xboxu Phil Spencer vyjadril v marci k tomu, či budú Bethesda hry exkluzívne pre Xbox ekosystém tak povedal, že Bethesda hry budú tam, kde bude služba Xbox Game Pass. Tým nepriamo naznačil, že Microsoft sa snaží dostať svoju predplatenú službu aj na konkurenčné konzoly a to pravdepodobne vo forme herného streamovania.

A ak o tom existovali pochybnosti, tak e-mailová komunikácia medzi Spencerom a šéfom Epic Games Timom Sweeneym to potvrdzuje. K tejto komunikácií sme sa dostali vďaka súdnemu sporu Epic vs. Apple, pretože sa nachádzala v spise.

V tejto komunikácii sa Spencer ospravedlnil za to, že zrušenie nutnosti Gold predplatného pri free-to-play hrách mešká (to taktiež potvrdzuje, že Microsoft plánoval tento krok už v Auguste 2020 nakoľko e-mailová komunikácia je z tohto mesiaca), no taktiež tam pridal zaujímavú vetu: „Chcem len aby si vedel, že chápem tvoju pointu fungovania xCloud na iných konzolách (stále som to nevzdal), F2P mimo Gold (dostaneme sa tam a chcem vytvoriť partnerstvo) a ohľadom myšlienok týkajúcich sa nášho obchodu ako vecí o ktorých sa s tebou budem rozprávať. Zaväzujem sa k tomu, no momentálne s tým meškám.“

Zdá sa teda, že Microsoft minimálne ponúkol možnosť Xbox herného streamovania spoločnostiam Sony a Nintendo, no vzhľadom na to, že sme sa zatiaľ žiadneho oficiálneho ohlásenia nedočkali, tak je zrejmé, že k dohode zatiaľ nedošlo.

Zdroj: VGC

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk