Microsoft priznal, že predaj Xbox konzol nikdy nevytváral zisk, no Xbox je v zisku

Microsoft priznal, že predaj Xbox konzol nikdy nevytváral zisk, no Xbox je v zisku

 
Zdroj: 

Tradičná stratégia.

Súdny spor Apple vs. Epic prináša hráčom taký pohľad do zákulisia herného vývoja, aký sme nemali už roky. Hromada tajných dokumentov sa dostala na verejnosť ako súčasť spisu a to nie len zo strany Applu a Epicu, ale dozvedeli sme sa napríklad aj to, že Sony účtuje za implementáciu cross-play a cross save za určitých podmienok, ale aj to, koľko stojí taká exkluzivita Borderlands 3 v Epic Games Store.

A čo-to sme sa dozvedeli aj o Microsofte. Včera totiž vypovedala vice-prezidentka biznis vývoja Lori Wright, ktorá pred súdom priznala, že Microsoft nikdy na predaji konzol negeneroval zisk.

Právnik Epic Games Wes Earnhardt sa jej spýtal akú maržu má Microsoft na každej predanej konzole Xbox a Wright odpovedala: „Žiaden. Predávame konzoly so stratou.“ A na otázku, či Microsoft niekedy mal profit pri predaji Xbox konzol odpovedala Wright „Nie.“

Ako však poznamenal analytik Daniel Ahmed, konzoly predávané so stratou nie sú ničím výnimočným. Spoločnosti ako Microsoft a Sony predávajú hardvér so stratou a tú si kompenzujú 30% podielom z predaja softvéru na svojich platformách. Otázka Epicu tak bola skôr smerovaná na to, aby sa ukázal rozdiel medzi „špeciálne určenými zariadeniami“ ako herné konzoly a „zariadeniami na všeobecné účely“ ako iPhone. Apple totiž predáva každé jedno zariadenie s vysokou maržou.

Každopádne, podľa interných dokumentov Microsoftu je Xbox divízia v zisku. Z dokumentov totiž vypláva, že v roku 2019 bol zisk hernej divízie Microsoftu 2,2 miliardy dolárov.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk