Next-gen verzia tretieho Zaklínača možno využije pomoc moderov

Next-gen verzia tretieho Zaklínača možno využije pomoc moderov

 

Ešte počas tohto roka.

Štúdio CD Projekt RED nám ešte v minulom roku prisľúbilo, že ich tretí Zaklínač sa dočká optimalizovanej verzie pre konzoly Xbox Series X/S a Playstation 5. Tá je údajne vo vývoji v štúdiu Saber Interactive a dočkať by sme sa jej mali v priebehu tohto roka a samozrejme zdarma pre vlastníkov hry.

Vyzerá to však tak, že autori next-gen verzie si na pomoc zavolali aj komunitu, konkrétne moderov. Halk Hogan, tvorca modu The Witcher 3 HD Reworked Project to naznačil na v komentári pod svojim videom.

Kto ešte nemal tú česť, tak The Witcher 3 HDPR je mod, ktorý vylepšuje vizuál, textúry a modely originálnej hry.

Ahojte drahí priatelia

Od posledného videa uplynula dlhá doba. Viem, že som novú verziu HDPR preview ohlásil na začiatku marca, no následne som bol ticho. Ospravedlňujem sa za to. No na oplátku mám pre vás dobré správy a taktiež aj dôvod toho, prečo som bol ticho a prečo projekt nepokročil. Myslím si, že najdôležitejšou správou je to, že som dostal oficiálnu pozvánku od CDPR k spolupráci. A aj keď zatiaľ nič nie je isté, tak je dosť pravdepodobné, že HDPR bude implementovaný do oficiálneho next-gen updatu. Budem vás informovať.“

Halk Hogan

Web Kotaku následne kontaktoval CD Projekt RED, ktorí potvrdili, že sú v kontakte s rôznymi tvorcami modov pre tretieho Zaklínača o tom, že by ich práca bola zahrnutá do next-gen verzie hry, no zároveň hovorca štúdia podotkol, že momentálne neexistuje žiadna zaväzujúca zmluva.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk