Battlefield 2042 prinesie modernú vojnu a zahráme si ho už v októbri

Battlefield 2042 prinesie modernú vojnu a zahráme si ho už v októbri

 

Finálne predstavenie je tu!

Štúdio DICE nám konečne poodhalilo novú Battlefield hru, ktorá dostala názov Battlefield 2042. Podľa slov vývojárov ide o najambicióznejšiu Battlefield hru, ktorá ponúkne najväčšie mapy v histórii série.

Hra bude podporovať až 128 hráčov, no iba na PC a konzolách novej generácie. Hráči na Xbox One a PlayStation 4 si budú musieť vystačiť s podporou 64 hráčov a na týchto platformách budú logicky k dispozícii menšie mapy. Next-gen hráči si však budú musieť za hru priplatiť trochu viac.

Vývojári sa chvália dynamickým počasím na mapách a ďalšími „prírodnými nebezpečenstvami.“

Ak sa tešíte, že si hru budete môcť vyskúšať, tak počas júla je plánované uzavreté testovanie a otvorená beta bude pred mesiacom október.

Battlefield 2042 ponúkne nový systém špecialistov, čo sú špeciálne hrateľné postavy inšpirované tradičnými hernými triedami série Battlefield. DICE potvrdilo, že obľúbené herné módy ako Conquest a Breakthrough budú v hre prítomné, no o Rushi slovo nepadlo. Do hry pribudne nový mód s názvom Hazard Zone, ktorý sa bude hrať úplne inak, ako štandardné Battlefield módy.

EA prezradilo, že DICE LA pracuje aj na ďalšom hernom móde, ktorý je „vyznaním lásky pre fanúšikov série, ktorí sa tam budú cítiť ako doma.“ Tento mód bude predstavený na podujatí EA Play Live, 22. júla. Zábery priamo z hrania však uvidíme už 13. júna, pravdepodobne počas Microsoft + Bethesda konferencie. 

Hra však nebude obsahovať ani kampaň a ani Battle Royale mód (minimálne pri vydaní).

DICE nám predstavilo 7 máp, ktoré budú v hre prístupné:

  • Kaleidoscope, ktorá je zasadená do mesta Sogdo v Južnej Kórei
  • Manifest zasadená do Brani Island v Singapure
  • Orbital, ktorá sa odohráva v meste Korou vo Francúzskej Guyane
  • Discarded zasadená do Alang v Indii
  • Renewal, ktorá sa odohráva v púšti v Egypte
  • Hourglass odohrávajúca sa Katarskej Dohe
  • Breakaway, ktorá je zasadená na Antarktíde

Hra je zasadená do obdobia „blízkej budúcnosti,“ ktoré umožnilo štúdiu DICE priniesť do hry tú najmodernejšiu vojenskú techniku. Nový Plus systém umožní hráčom upravovať ich zbrane priamo počas hrania a navyše si budú môcť počas zápasu na svoju lokáciu privolať vozidlá. Ovládanie vozidiel si však bude vyžadovať kooperáciu medzi hráčmi.

Battlefield 2042 bude obsahovať Battle Pass systém, ktorý bude mať „free“ a „premium“ úroveň. Výmenou za to však bude dodatočný obsah do hry zdarma a bude posúvať udalosti v hre každou sezónou.

Battlefield 2042 príde 22. októbra. 

Zdroj: DICE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk