Id Software údajne pracuje na reštarte značky Quake
Fáma

Id Software údajne pracuje na reštarte značky Quake

 

Logická postupka.

Štúdio id Software sa dokázalo vrátiť na vrchol svojich síl najprv reštartom značky Doom v roku 2016 a následným pokračovaním Doom Eternal, ktoré vyšlo v roku 2019. Dvojica DLC The Ancient Gods prakticky ukončila príbehovú líniu reštartovanej série a preto sú mnohí zvedaví, kam sa toto štúdio vydá ďalej.

A vyzerá to tak, že štúdio plánuje zopakovať postupnosť z obdobia rokov 1993-1996. Vtedy toto štúdio najprv vytvorilo dvojicu Doom hier a následne priniesli svetu značku Quake. Podľa insidera a redaktora Xbox Era, ktorý vystupuje pod prezývkou Speshal Nick totiž texaské štúdio pracuje na reštarte série Quake.

Podľa jeho informácií s vývojom pomáha švédske štúdio MachineGames, tvorcovia posledných Wolfenstein hier a hra by mala mať kampaň pre jedného hráča a aj prepracovaný multiplayer. Zaujímavosťou však je, že hlavná postava v hre by mala byť ženského pohlavia. (čas 1:05:10)

Je však viac ako zrejmé, že tejto hry sa tak skoro nedočkáme. Zrejmé je aj to, že v deň vydania príde hra na PC a Xbox Series X/S konzoly a do predplatenej služby Xbox Game Pass.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk