Battlefield 2042 bude podporovať cross-play a cross-save, no s malými obmedzeniami

Battlefield 2042 bude podporovať cross-play a cross-save, no s malými obmedzeniami

 

Starý so starými.

DICE prostredníctvom blogového príspevku potvrdilo, že ich chystaná hra Battlefield 2042 bude podporovať dve „vymoženosti,“ ktoré sa v dnešnej dobe pomaly stávajú samozrejmosťou v online hraní.

Hovoríme o funkcii cross-play (a aj cross-save): „Môžeme potvrdiť, že je to funkcia, ktorú chceme pripraviť a otestovať pre Battlefield 2042.“ DICE však zároveň potvrdilo, že práve cross-save spôsobil odklad technického playtestu z júla a novým dátum je bližšie nešpecifikovaný dátum počas leta.

Tohto testu sa bude môcť zúčastniť niekoľko tisíc účastníkov, no ešte pred vydaním hry si ju budeme môcť vyskúšať cez otvorenú betu.

DICE taktiež potvrdilo, že cross-play sa bude dať vypnúť, takže ak vám vyslovene vadí, že hráte proti hráčom na iných platformách (a ohľadom toho sa nečudujeme hlavne s ohľadom na cheaterov na PC), tak v hre bude existovať možnosť deaktivovať ju.

Cross-play však nebude medzi všetkými platformami. PlayStation 5 hráči budú môcť hrať proti Xbox Series X/S hráčom a PC hráčom, no nie s hráčmi na PlayStation 4 a Xbox One. Tí budú mať samostatne oddelený cross-play, čo je pochopiteľné nakoľko konzoly starej generácie budú podporovať maximálne 64 hráčov.

„Okrem cross-play budujeme aj systémy cross-progression a cross-commerce pre Battlefield 2042 a vďaka tomu bude váš postup hrou zdieľaný kdekoľvek pôjdete. Napríklad, ak si odomknete predmety na PlayStation kópií hry, tak ten sa prenesie do Xbox alebo PC kópie a naopak.“

Battlefield 2042 vychádza 22. októbra na PC, Xbox a PlayStation konzoly. 

Zdroj: DICE

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk