Tvorca Replaced: Xboxu záleží na indie vývojároch

Tvorca Replaced: Xboxu záleží na indie vývojároch

 

Na rozdiel od...

Nedávno sa spoločnosť Sony dočkala celkom konštruktívnej kritiky zo strany viacerých indie vývojárov. Tí japonského giganta kritizovali za prístup k indie trhu, nedostatku komunikácie a nemožnosti poriadne odprezentovať svoje hry.

Na opačnom konci spektra je v súčasnosti údajne Microsoft so svojimi Xbox konzolami. Služby ako ID&Xbox a Xbox Game Pass zabezpečujú, že indie vývojári majú hneď niekoľko možností, ako ukázať svoje vývojárske kvality na platforme a zdá sa, že aj komunikácia je na celkom solídnej úrovni.

A tieto predpoklady potvrdil aj spoluzakladateľ štúdia Cat Studios Igor Gritsay. Štúdio momentálne pracuje na hre Replaced, ktorá bola predstavená na Xbox a Bethesda E3 2021 konferencii a Gritsay si spoluprácu s Microsoftom nevie vynachváliť:

„Najväčšou časťou partnerstva s Microsoftom pre nás je to, že Microsoftu skutočne záleží na indie trhu. Inak by bolo na tejto platforme oveľa menej indie hier. Dávajú šancu malým štúdiám, aby mohli produkovať niečo a zároveň prinášajú marketingové nástroje pre vývojárov. Dokonca by som povedal, že pre indie štúdiá mi nenapadá žiadne negatívum pri spolupráci s Microsoftom, pretože poskytujú financie a marketingový dosah.“

Gritsay taktiež skonštatoval, že pridanie Replaced do Xbox Game Pass je „win-win“ situácia, pretože vývojárom to umožňuje dosiahnuť oveľa väčšie publikum ako pri tradičnom obchodnom modeli.

Replaced príde na trh v roku 2022 na PC a Xbox konzoly a do služby Xbox Game Pass.

Zdroj: Twinfinite

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk