Xbox štúdiá majú vo vývoji dve „dračie“ exkluzivity
Fáma

Xbox štúdiá majú vo vývoji dve „dračie“ exkluzivity

 

Neohlásených projektov pribúda a pribúda.

Teraz, keď už Xbox môže konečne smelo hovoriť o ponuke svojich first-party hier (nakoľko už má počet štúdií vďaka ktorému má o čom rozprávať), tak sú Xbox štúdiá neustálym cieľom špekulácií. Pretože aj keď pri väčšine štúdií máme predstavu o projektoch na ktorých pracujú, tak tie ďalšie sú zahalené rúškom tajomstva.

Tieto tajomstvá sa tak snažia často odhaliť ľudia, ktorí disponujú informáciami z prostredia vývoja Xbox hier. A jedným z nich je nepochybne redaktor VentureBeat Jeff Grubb a ten nesklamal ani teraz. V podcaste redaktora IGN Destina Legariea totiž prezradil, že Xbox má cez spoluprácu s third-party štúdiami vo vývoji dvojicu hier s dračou tematikou (28:00).

Tú prvú vyvíja dánske štúdio IO Interactive, tvorcovia série Hitman a podľa Grubbových informácií by malo ísť o hru na štýl Destiny z pohľadu tretej osoby. Tú druhú dračiu hru vyvíja štúdio, ktorého názov neprezradil, no malo by ísť o MMO zameranú hru, no ani pri tejto nebudú chýbať tieto fantastické tvory.

Tieto hry by sa mali pripojiť k nedávno ohlásenej hre Contraband od štúdia Avalanche Studios (Just Cause) ako hry, ktoré sú síce vyvíjané nezávislými štúdiami, no budú smerované iba na Xbox platformy cez Xbox Game Studios Publishing.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk