Battlefield 2042 bude mať najbohatšiu podporu po vydaní v histórii série

Battlefield 2042 bude mať najbohatšiu podporu po vydaní v histórii série

 

S istotou by sme to však nebrali.

Už vieme, že Battlefield 2042 nebude mať žiadne platené DLC a namiesto toho ide cestou konkurencie – platený Battle Pass s novými kozmetickými predmetmi, no základný obsah v podobe máp a zbraní zdarma pre všetkých.

A podľa známeho insidera Toma Hendersona sa máme na čo tešiť, pretože EA a DICE majú s Battlefield 2042 veľkolepé plány. Podpora hry po vydaní by totiž mala byť najväčšia v histórii série a to je celkom odvážne tvrdenie vzhľadom na existenciu Battlefield 4.

Podľa Hendersona prinesie každá jedna nová sezóna (tá by mala trvať približne 3 mesiace) jedného nového špecialistu, 2 nové mapy pre štandardnú hru, 2 nové mapy pre Battlefield Portal, aktualizáciu módu Hazard Zone, 6-8 nových zbraní, 2-3 nové vozidlá a 100 úrovní v Battle Passe.

Ak sa teda Henderson nemýli, tak počas jedného roka by sme sa mali v hre dočkať 16 nových máp (8 v štandardnej hre a 8 v Battlefield Portal), štyroch špecialistov a ďalšieho obsahu.

Trochu opatrnosti však určite nezaškodí. Všetci vieme, ako dopadla post-launch podpora Battlefield V. DICE veľmi rýchlo prišlo na to, že hra nebude taká úspešná, ako si predstavovali pred vydaním a veľmi rýchlo okresali plány dodatočnej podpory hry. Pôvodne nás totiž Battlefield V mal previesť celým dejom 2. svetovej vojny, no nakoniec sme sa dočkali „iba“ vojny v Pacifiku a EA podporu hry veľmi rýchlo ukončilo.

Je teda zrejmé, že všetky plány podpory hry do budúcnosti budú závisieť od počtu hráčov a od úspechu hry. Zatiaľ má DICE našliapnuté dobre. Komunita si doterajšiu prezentáciu hry pochvaľuje, no chlieb sa bude lámať až počas otvorenej bety a pri vydaní hry, ktoré je naplánované na 22. októbra 2021.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk