Microsoft potvrdil, že Xbox Series X/S sú najrýchlejšie predávané Xbox konzoly v histórii

Microsoft potvrdil, že Xbox Series X/S sú najrýchlejšie predávané Xbox konzoly v histórii

 

Stále však bez čísel.

Na rozdiel od minulej generácie konzol sa zdá, že každá jedna spoločnosť nachádza úspech. Sony láme rekordy v rýchlosti predajov, Switch sa čoskoro stane najpredávanejšou konzolou Nintenda a dôvod na oslavu má aj Microsoft, pretože začiatok novej generácie je viac ako vydarený.

Dokazuje to finančná správa, ktorá rekapitulovala štvrtý kvartál finančného roka 2021. Microsoft ako celok v ňom zaznamenal tržby vo výške 46,2 miliardy dolárov a zisk vo výške 19,1 miliardy dolárov. Za celý finančný rok to predstavuje tržby vo výške 168 miliárd dolárov a zisk vo výške 69,9 miliardy dolárov.

Nás však primárne zaujíma Xbox divízia. A tá zdolala hneď niekoľko rekordov. Medziročne totiž Xbox divízia zaznamenala 11% nárast a jej tržby tak dosiahli 3,74 miliardy dolárov. Pokles v tržbách Xbox Content & Services totiž vykompenzoval masívny 172% nárast v predaji hardvéru za čo Microsoft vďačí konzolám Xbox Series X/S.

Celkovo tak za posledný finančný rok Xbox divízia priniesla Microsoftu tržby vo výške 15,4 miliardy dolárov čo je absolútny rekord v období 12 mesiacov.

Ako je však už štandardnom, tak Microsoft nezverejnil konkrétne čísla predajov Xbox Series X/S konzol, no šéf Microsoftu Satya Nadella prezradil, že Xbox Series X/S sú najrýchlejšie predávané konzoly v histórii Xbox divízie. Podľa neoficiálnych odhadov údajne Microsoft predal do konca tohto kvartálu 6,5 milióna Xbox Series X/S konzol. Xbox One za taký istý čas predal 4,76 milióna konzol a Xbox 360 3,7 milióna konzol.

Predaj Xbox Series X/S konzol bude podľa Microsoftu aj naďalej obmedzený vysokým dopytom a Microsoft tak ešte stále nedokáže do obchodov dodať toľko konzol, aby uspokojil dopyt.

Prepad Xbox Content & Services o 4% bol zapríčinený hlavne slabšími predajmi third party hier. Naopak sa darilo first-party hrám a narástol aj počet predplatiteľov Xbox Game Pass, no ani tu Microsoft neprezradil konkrétne čísla. Podľa Microsoftu však služba „rastie prudko“ a navyše Nadella potvrdil, že predplatitelia Game Passu hrajú častejšie a na hry míňajú viac ako tí, ktorí Game Pass nemajú.

Nadella taktiež prezradil, že milióny hráčov používajú cloud hranie na PC a smartfónoch.

Microsoft do začiatku nového finančného roka čaká rast v „jednotkách %“ čo by však znamenalo nový rekord pre obdobie Q1. Rast sa čaká aj v kategórii Xbox Content & Services.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk