Októbrová Xbox aktualizácia konečne priniesla 4K dashboard a ďalšie vylepšenia

Októbrová Xbox aktualizácia konečne priniesla 4K dashboard a ďalšie vylepšenia

 

Je toho viac.

Microsoft oznámil, že októbrová aktualizácia operačného systému Xbox konzol je dostupná pre všetkých majiteľov konzol a prináša so sebou masívne zlepšenia a rozšírené možnosti nastavenia vašej konzoly.

Na Series X v 4K

Microsoft sa konečne presunul do roku 2021 a vylepšil rozlíšenie dashboardu konzoly Xbox z 1080p na natívne 4K rozlíšenie. Operačný systém by tak mal byť na pohľad príjemnejší a to je asi jediný rozdiel, ktorý z tohto vylepšenia plynie. 4K dashboard je však dostupný iba pre Xbox Series X. Pre Series S zmysel nedáva nakoľko konzola cieli na nižšie rozlíšenia a Xbox One konzoly by ho pravdepodobne nezvládli.

Nočný režim

Microsoft implementoval do Xbox konzol nastavenia Nočného režimu. Tie patria do skupiny nastavení, ktoré majú znížiť námahu na vaše oči pri nočnom hraní. Môžete si tak napríklad aktivovať filtrovanie modrého svetla, znížiť jas obrazovky, znížiť jas Xbox tlačidla na ovládači a konzole a taktiež napríklad aj deaktivovať HDR počas nočného hrania. Navyše, všetky tieto nastavenia si môžete naviazať na východ a západ slnka, alebo si nastaviť načasovanie podľa vlastných preferencií.

Rýchle nastavenia

Microsoft vytvoril skratku na aktiváciu nastavení prístupnosti priamo rýchlych nastavení v Xbox Guide aby ste si tieto nastavenia mohli zmeniť bez toho, aby ste museli opustiť hru.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk