Bethesda nám ukazuje svoju víziu „realistického sci-fi“ v hre Starfield

Bethesda nám ukazuje svoju víziu „realistického sci-fi“ v hre Starfield

 

Zatiaľ však stále bez záberov z hrania.

Aj keď prvého reálneho pohľadu na Starfield sa dočkáme až na budúci rok (nakoľko Todd sľúbil prvé zábery z hrania na leto 2022), tak hype mašina novej hry od tvorcov Falloutu a The Elder Scrolls už dávnejšie vyšla zo stanice a pomaly sa pridáva na rýchlosti.

V najnovšom vyše 7-minútovom videu sa stretli šéf vývoja Todd Howard, šéfka štúdia Angela Browder a art director Matt Carofano, aby nám povedali o svojich inšpiráciách pre Starfield a zmeny oproti ich predchádzajúcim herným sériám.

„Hra má pozadie založené na vede. Zatiaľ čo Skyrim je epickou fantasy hrou, tak táto hra sa drží viac pri zemi a myslím si, že toto robí veľký rozdiel pri tom, ako vytvárame všetko, na aké veci sa sústredíme keď tvoríme nové prostredia, prírodu a postavy,“ povedal Carofano.

Howard dodal: „Mechaniky sveta sú úplne odlišné, no nájdete tam niekoľko podobností. A to sú veci, ktoré máme v hrách radi. Hráte z pohľadu prvej osoby. V hre sa nachádzajú šálky na kávu a môžete sa dotýkať všetkého. Tie veci robia celý svet uveriteľným. Mať možnosť sledovať západ slnka a príchod noci a pozorovať pri tom svet možno nevyzerá ako hrateľnosť, no je to kľúčový prvok, ktorý dotvára pocit zo sveta.“

Todd Howard navyše sľubuje, že hráči zažijú zážitok podobný tomu, ako keď prvýkrát vyšli z Fallout Vaultu: „Máme v hre ten moment, kedy vstúpite do sveta. Technológie sa zmenili, všetci sme sa zmenili a naše očakávania po načítaní hry sú: „OK, chcem sa dostať do sveta a chcem, aby tam takýto moment bol.“ Pre nás je veľmi špeciálne, že vieme tento moment dodať v každej generácii a v každej hre. Podľa mňa má Starfield dva takéto momenty, no zvyšok už nechám v tajnosti.“

A ako bonusu sme sa dočkali aj nových konceptových obrázkov.

Starfield príde k hráčom 11. novembra 2022 na PC a Xbox Series X/S a hra bude v deň vydania v predplatenej službe Xbox Game Pass.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk