Zo Skyrimu sa tak skoro nedostaneme: The Elder Scrolls VI je stále v predprodukcii

Zo Skyrimu sa tak skoro nedostaneme: The Elder Scrolls VI je stále v predprodukcii

 

Priorita je Starfield.

Ubehli už takmer štyri roky od oficiálneho ohlásenia The Elder Scrolls VI. Odvtedy sa toho udialo naozaj veľa – dočkali sme sa konzol novej generácie a Bethesda skončila v rukách Microsoftu za 7,5 miliardy dolárov. No stále neexistujú ani náznaky toho, kedy by sme sa šestky mohli dočkať.

Je však viac ako zrejmé, že tak skoro to nebude. A ak nám neveríte, tak možno vám to potvrdia priamo zamestnanci Bethesdy. Zamestnankyňa HR oddelenia štúdia BGS Fanny Manset totiž vo svojom LinkedIn profile uviedla: „Bethesda Game Studios nastavuje latku pre hry v otvorenom svete a momentálne sme v plnej produkcii hry Starfield, našom prvom novom svete po 25 rokoch a v predprodukcii The Elder Scrolls VI.“

Očakávaný šiesty diel tak ešte oficiálne nevstúpil do produkcie. Čo je smutné, no na druhej strane to dáva logiku. Štúdio totiž potrebuje dokončiť Starfield predtým, ako sa vrhne na nový projekt (ten má dátum vydania 11. novembra 2022), no taktiež to znamená, že ešte také tri-štyri roky si na nový The Elder Scrolls počkáme.

Dobrou správou však je, že technologicky je hra pripravená na vývoj. Bethesda totiž prešla technologickou renesanciou a vytvorila druhú generáciu Creation Enginu, ktorý bude použitý aj pri vývoji The Elder Scrolls VI.
A taktiež musíme podotknúť, že fanúšikovia The Elder Scrolls sa majú stále lepšie ako fanúšikovia Fallout, ktorí budú musieť na ďalší diel v sérii počkať až do dokončenia The Elder Scrolls VI.

The Elder Scrolls VI príde na PC a Xbox Series X/S.

Zdroj: LinkedIn

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk