Call of Duty opustí staré konzoly v roku 2023

Call of Duty opustí staré konzoly v roku 2023

 

Rozlúčka so sériou v tomto roku.

Séria Call of Duty sa hneď na začiatku roka 2022 ocitla v konverzáciách hráčov. A to kvôli tomu, že Microsoft si kúpil celú sériu aj s vydavateľstvom Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolárov. No pokiaľ sa celý obchod dokončí, tak minimálne jeden diel ešte príde.

A tým dielom má byť údajne Modern Warfare II od štúdia Infinity Ward. A okrem toho, že to bude posledná hra od Activision Blizzard ako third-party vydavateľa, tak to bude aj posledná Call of Duty hra pre konzoly Xbox One a PlayStation 4.

Prezradil to známy insider Tom Henderson. Podľa jeho informácií je totiž Call of Duty 2023 od štúdia Treyarch plánované ako hra, ktorá bude vydaná na PC, Xbox Series X/S a PlayStation 5. S tým súvisí aj špekulovaný príchod Warzone II. Ten bude totiž taktiež iba pre next-gen konzoly a PC.

Následne je však na mieste otázka, aká bude budúcnosť série na konzolách PlayStation. Ako sme totiž informovali, tak Activision Blizzard sa zaviazal vydať Call of Duty 2022, Call of Duty 2023 a Warzone II aj na PlayStation, no ďalšie rozhodovanie už bude v rukách Microsoftu.

Call of Duty tak priniesol počas minulej generácie 9 hlavných (s chystaným Modern Warfare II 10) Call of Duty hier – Ghosts, Advanced Warfare, Black Ops III, Infinite Warfare, WWII, Black Ops 4, Modern Warfare, Black Ops Cold War a Vangard a taktiež aj free-to-play Warzone.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk