Starfield bol odložený aby sa z neho nestal "ďalší Cyberpunk"

Starfield bol odložený aby sa z neho nestal "ďalší Cyberpunk"

 

Priamo od vývojárov.

Včera Bethesda a Xbox nepríjemne prekvapili. Ohlásili totiž odklad hier Starfield a Redfall na prvú polovicu roka 2023. Samozrejme, pre hráčov je lepšie pokiaľ dostanú viac vyladenú hru, hoc aj neskôr, no pre Microsoft ide o dosť veľký prúser, pretože práve tieto dve hry mali tvoriť ich ponuku exkluzivít na rok 2022. A tá je teraz doslova prázdna.

Vtipné to je hlavne preto, že Todd Howard, šéf Bethesda Game Studios nedávno v rozhovore prezradil, že dátum vydania (ktorý bol stanovený na 11. november 2022) je vtesaný do kameňa a k odkladu nedôjde. Prešlo však len niekoľko týždňov a situácia je úplne iná.

Asi je hlúpe pýtať sa, prečo došlo k odkladu oboch hier, no ak máme vziať za slová vývojárov zo samotného štúdia, tak asi je to to najlepšie pre hru. Redaktor Bloomberg Jason Schreier totiž prezradil, že keď sa minulý rok zamestnanci BGS dozvedeli o stanovenom dátume vydania, tak boli extrémne znepokojení na základe progresu, ktorý dosiahla hra do toho momentu. Mnohí dokonca predvídali, že ak sa bude tlačiť na tento dátum vydania, tak sa môžeme dočkať „ďalšieho Cyberpunku.“

A to asi teraz BGS nepotrebuje. Hlavne po vydaní Fallout 76, ktorý pošramotil reputáciu štúdia.

Starfield a Redfall tak prídu v prvej polovici 2023 na PC a Xbox Series X/S.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk