Remedy ozrejmilo v akej fáze vývoja sa nachádza ich päť nových hier

Remedy ozrejmilo v akej fáze vývoja sa nachádza ich päť nových hier

 

Zaneprázdnené...

Je celkom pôsobivé, že štúdio ako Remedy dokáže pracovať na toľkých herných projektoch naraz a navyše držať tieto projekty z hľadiska rozpočtov na prijateľnej úrovni, no zároveň poskytovať technologicky vyspelé hry.

Fínske štúdio nám vo svojej tradičnej výročnej finančnej správe ozrejmilo v akých fázach vývoja sa ich projekty nachádzajú a na čo sa od nich môžeme tešiť. A málo toho teda rozhodne nebude.

Alan Wake 2 je podľa Remedy vo fáze produkcie. Podľa šéfa štúdia Tera Virtalu zostáva na hre ešte veľa práce, no projekt už naberá reálne kontúry v mnohých oblastiach. Plánované vydanie Alan Wake 2 je na rok 2023.

Druhým projektom je ten s označením Vanguard a malo by ísť o free-to-play kooperatívnu hru, ktorú finančne podporuje čínsky Tencent. Táto hra dosiahla za posledné tri mesiace „výrazný pokrok,“ no zatiaľ sme sa nedočkali odhadovaného dátumu vydania. Je však v tzv. „proof-of-concept“ štádiu a Remedy pokračuje s posilňovaním tímu.

Ďalším projektom štúdia je spin-off hry Control s označením Condor. Ten je taktiež v „proof-of-concept“ štádiu. Pokračovanie hry Control (s označením Herdon) je v štádiu prototypovania a vytvárania konceptov.

Posledným projektom sú nedávno ohlásené remaky Max Payne 1+2. Tie sú taktiež vo fáze prototypovania a vytvárania konceptov.

Štúdio zároveň prezradilo, že zatiaľ nedostalo žiadne dodatočné platby za remaster hry Alan Wake čo znamená, že projekt ešte stále nedosiahol zisk.

Zdroj: Remedy

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk