Overwatch 1 po vydaní dvojky úplne zmizne z našich zariadení

Overwatch 1 po vydaní dvojky úplne zmizne z našich zariadení

 

Náhrada, nie pokračovanie.

Blizzard iba nedávno prekvapujúco ohlásil vydanie druhého Overwatchu na 4. október. A aby toho nebolo málo, štúdio taktiež oznámilo, že hra bude free-to-play. Čo však s jednotkou? V minulosti síce Blizzard potvrdil, že Overwatch 1 a Overwatch 2 budú zdieľať multiplayer, no všeobecne sa očakávalo, že Overwatch 1 bude naďalej existovať v istej miere samostatne.

To však vyvrátil režisér hry Aaron Keller. Ten totiž potvrdil, že vydaním Overwatch 2 sa púť jednotky definitívne končí a dvojka efektívne plne nahradí jednotku.

„Keď Overwatch 2 príde 4. októbra, tak bude náhradou pre súčasnú live service.“ To znamená, že pôvodný Overwatch nebude po tomto dátume hrateľný, čo však nie je až taký problém, pretože dvojka prechádza na free-to-play.

Ako podotkol web IGN, tento prístup Blizzardu má svoje nesporné výhody – komunita hry bude hrať aj naďalej spolu a nebude rozdelená. A vzhľadom na to, že Blizzard sa rozhodol pre fundamentálnu zmenu konceptu hry (prechod na 5v5), tak asi nemalo veľký zmysel držať jednotku pri živote. Hlavne s ohľadom na free-to-play.

Nevýhodu to má jedine pre hráčov, ktorí silou-mocou zbožňujú lootboxy, nakoľko Overwatch 2 opúšťa systém náhodných kozmetických odmien v prospech Battle Pass systému s in-game obchodom s pevnými cenami kozmetických predmetov.

Overwatch 2 príde na PC, Xbox, PlayStation a Nintendo Switch.

Zdroj: PushSquare

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk