Microsoft si dláždi cestu ku kúpe vydavateľstva Activision Blizzard

Microsoft si dláždi cestu ku kúpe vydavateľstva Activision Blizzard

 

Jeden krok po druhom.

Keď Microsoft v januári ohlásil dohodu o kúpe vydavateľstva Activision Blizzard, tak bolo zrejmé, že to neprejde tak hladko, ako v prípade Bethesdy. A teraz nemáme na mysli rozčúlených hráčov z „opačného tábora,“ ale skôr regulačné orgány. Existovala a ešte stále existuje veľká šanca, že hlavne FTC (Federal Trade Commision) v USA si na tento obchod bude chcieť posvietiť.

Microsoft však pracuje tvrdo na tom, aby obchod prešiel bez problémov. Už dávnejšie prezident Microsoft Brad Smith oznámil, že séria Call of Duty spolu s ďalšími už existujúcimi populárnymi sériami zostanú multiplatformové, čo zobralo z rúk FTC jeden argument. A teraz pracuje na druhom argumente.

FTC totiž už dávnejšie avizovala, že spojenie Microsoftu a Activision Blizzard bude skúmať aj z pohľadu samotných zamestnancov vydavateľstva a vplyvu na pracovný trh. No aj tu bol Microsoft proaktívny a dosiahol dohodu s Communications Workers of America, kde verejne vyhlásil, že nebude brániť zamestnancom Microsoftu a Activision Blizzard vo vytváraní odborov. Organizácia tak v liste pre FTC „posvätila“ spojenie týchto dvoch spoločností.

„V súčasnosti podporujeme transakciu, pretože Microsoft vstúpil do dohody s CWA, ktorá zabezpečí, že pracovníci Activision Blizzard budú mať otvorenú cestu ku kolektívnemu vyjednávaniu. Zaväzujúce prehlásenie Microsoftu dá zamestnancom kreslo pri stole a zabezpečí, že akvizícia Activision Blizzard bude prospešná pre zamestnancov a široký trh s videohrami,“ napísal prezident CWA Chris Shelton.

Táto dohoda vstúpi do platnosti 60 dní po dokončení obchodu. Jeho uzavretie sa očakáva do konca finančného roku spoločnosti Microsoft, ktorý bude 30. júna 2023.

Zdroj: HolywoodReporter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk