Interný dokument Xboxu naznačuje „prelomový rok 2023“ pre platformu

Interný dokument Xboxu naznačuje „prelomový rok 2023“ pre platformu

 

Hry už prišli?

Napriek tomu, že Microsoft masívne investuje do svojho first-party portfólia, tak na výsledkoch to zatiaľ veľmi nevidno. Spoločnosť uzavrela akvizíciu Bethesdy ešte minulý rok a kúpa Activision Blizzard ešte nie je dokončená, no štúdiá kúpené v roku 2018 (Ninja Theory, Playground Games, Undead Labs, inXile, Obsidian, Compulsion a The Initiative) by už mali konečne prinášať svoje ovocie. S výnimkou Playground sa tak však zatiaľ nedeje.

Všetko vyústilo vo fakt, že kvôli odkladu Starfield a Redfall zíva first-party kalendár v roku 2022 prázdnotou. Áno, Xbox stále plánuje vydanie hier Grounded, Pentiment a nedávno bola vydaná aj hra As Dusk Falls, no to určite nie sú hry ktoré by mali masívny zvýšiť počet predplatiteľov Game Passu alebo majiteľov Xbox konzol.

Oči Xbox hráčov sa tak pozerajú na rok 2023. A nie len hráčov, ale aj manažmentu Xboxu. Prezradil to známy insider a redaktor GiantBomb Jeff Grubb počas Xbox Expansion Pass podcastu, ktorý mal možnosť nahliadnuť do interného kalendára vydaní.

Podľa neho mal Microsoft hneď niekoľko hier, ktoré boli pôvodne plánované na rok 2021 a 2022, ktoré sú teraz očakávané v roku 2023 alebo neskôr. Medzi tieto hry zaradil Avowed, Fable, Perfect Dark, Everwild, Hellblade 2, Contraband, novú hru od inXile (údajne steampunková FPS RPG hra), novú hru od Compulsion a non-Gears projekt od štúdia The Coalition. Všetky tieto spomenuté projekty však boli popresúvané – niektoré kvôli COVIDu a iné kvôli iným dôvodom.

Tak či tak však Grubb predpokladá, že v roku 2023 by Microsoft nemal mať problém splniť svoj sľub „jednej first-party hry za štvrťrok.“ Práve naopak. Už teraz má Microsoft na prvú polovicu 20223 ohlásené hry Starfield, Redfall, Forza Motorsport, Minecraft Legends a Ara: History Untold. A podľa Grubba by sme sa v druhej polovici mohli dočkať Hellblade 2 a novej hry od štúdia Compulsion.

Grubb taktiež reagoval na otázku, či sa Microsoft nerozhodne pre roztiahnutie hier a prípadne odloží niektoré v prípade, že ich bude mať príliš veľa. Podľa neho to však nehrozí, pretože všetky hry fungujú v predplatnom a nie je potrebné dávať im k dispozícii časový priestor ako pri bežnom predajnom modeli.

Celý dokument Xboxu samozrejme neberie do úvahy prípadné dokončenie akvizície Activision Blizzard. Tam sa totiž črtá vydanie Diablo IV ku ktorému by malo taktiež dôjsť v prvej polovici roka 2023.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk