Logitech ohlásil cloud handheld s podporou Xboxu či GeForce Now

Logitech ohlásil cloud handheld s podporou Xboxu či GeForce Now

 

Cenovka však nie je práve najnižšia.

Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali o tom, že Logitech a Tencent spolupracujú na vývoji cloud handheldu. A tento handheld dostal názov Logitech G Cloud a ako názov napovedá, jeho primárnou úlohou je pokryť všetky vaše chúťky týkajúce sa streamovaného hrania.

Zariadenie poskytne 7-palcový Full-HD displej s podporou dotykového ovládania, 12-hodinovú výdrž batérie, haptickú odozvu, gyroskop a úpravu funkcií jednotlivých tlačidiel. Logitech G Cloud príde s podporou Android operačného systému a z ponuky streamovacích aplikácií sa môžeme tešiť na Xbox Cloud Gaming, Steam Link, Google Stadia či GeForce Now. Vzhľadom na to, že zariadenie obsahuje čipset Snapdragon 720G, tak si s ním zahráte aj natívne Android hry.

Operačným systémom zariadenia je Android 11 a pamäť si môžete rozšíriť pomocou pamäťovej karty. Problémom zariadenia však môže byť cena, ktorá je stanovená na 349,99$ s dočasnou úvodnou zľavou na cenu 299,99$. Asi netreba pripomínať, že Steam Deck v základnej verzii kúpite za 419€ a Nintendo Switch Lite dokáže kúpiť za cenu okolo 200€.

"Hranie v cloude je mimoriadne vzrušujúci nový spôsob hrania hier. Páči sa mi, že máte prístup ku knižniciam hier odkiaľkoľvek," povedal Ujesh Desai, viceprezident a generálny riaditeľ spoločnosti Logitech Gaming.

"Chceli sme si dať za úlohu vytvoriť zariadenie, ktoré by bolo dokonale optimalizované pre cloudové hry. To znamenalo presné ovládanie - podobné špičkovému ovládaču Xbox -, veľkú HD obrazovku, úžasnú výdrž batérie a ľahkú konštrukciu, aby si hráči mohli užívať dlhé herné seansy bez akýchkoľvek kompromisov."

Catherine Gluckstein, viceprezidentka Xbox Cloud Gaming, dodala: "Handheldy sú prirodzeným ďalším krokom v našom vývoji cloudových hier a je skvelé, že popredný svetový výrobca hardvéru, akým je spoločnosť Logitech, optimalizuje Xbox Cloud Gaming pre svoje nové zariadenie.

"Do hry sa môžete ľahko zapojiť, nech ste kdekoľvek, a využiť výhody celoobrazovkového displeja s pomerom strán 16:9. Vďaka predĺženej výdrži batérie, zabudovanému pripojeniu Wi-Fi a ergonomickému ovládaniu vám zariadenie Logitech G CLOUD umožní postupovať v kampaniach alebo sa pripojiť k sieti a hrať v multiplayeri tam, kde vám to najviac vyhovuje."

Zdroj: Logitech

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk