Microsoft začal formálny proces vyšetrovania akvizície Activision Blizzard v Európe

Microsoft začal formálny proces vyšetrovania akvizície Activision Blizzard v Európe

 

Posledný do partie.

Microsoft je stále v procese kompletizovania akvizície vydavateľstva Activision Blizzard za rekordných 68,7 miliardy dolárov. A zatiaľ čo vo Veľkej Británii už regulačné orgány posunuli celý proces do druhej fázy a v USA je zatiaľ status neznámy, tak Microsoft oficiálne začal proces s regulačnými orgánmi v Európskej Únii. Tá patrí spolu s USA a UK ku kľúčovým regiónom, kde Microsoft potrebuje kladné rozhodnutie.

Začiatok celého procesu môžete sledovať na tomto odkaze a jasne z neho vyplýva, že Microsoft podal formálnu žiadosť 30. septembra 2022 pričom prvý deadline je stanovený na 8. novembra.

Vo všeobecnosti sa však očakáva, že tento obchod si bude vyžadovať hĺbkovú analýzu, ktorá by mala potrvať štyri mesiace o čom informoval Reuters. To efektívne znamená, že ak by sa aj celý obchod podarilo úspešne dokončiť, tak to určite nebude skôr ako v marci – apríli 2023. Microsoft vytýčil ukončenie akvizície do konca finančného roka 2023 a ten sa končí 30. júna 2023.

Úlohou prvej fázy analýzy je určiť, či by spojenie týchto spoločnosti „výrazne znížilo“ konkurenčné prostredie na danom trhu.

Ako sme už informovali, veľké výhrady voči tomuto obchodu má spoločnosť Sony, ktorá sa bojí vplyvu kombinácie série Call of Duty a predplatenej služby Xbox Game Pass. Výhrady má podľa posledných informácií aj spoločnosť Google, ktorá sa bojí, že stratí zákazníka Google Cloud infraštruktúry, ktorým Activision Blizzard v súčasnosti je.  

Zdroj: Reuters

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk