Sledgehammer Games mieri údajne pri novej Call of Duty hre do budúcnosti

Sledgehammer Games mieri údajne pri novej Call of Duty hre do budúcnosti

 

Čas na vývoj je dostatočný.

Po vydaní Call of Duty: Modern Warfare II si séria dá prekvapujúcu pauzu a na budúci rok sa teda pravidelnej nádielky tejto populárnej série nedočkáme. V roku 2024 by sme sa mali dočkať pokračovania od štúdia Treyarch (údajne ide o hru zasadenú do 80-tych rokov) a v roku 2025 by malo byť na rade štúdio Sledgehammer Games.

To síce plánovalo pokračovať v príbehovej línii hry Vanguard (čo tvrdili ešte pred vydaním hry), no vzhľadom na relatívne slabé predaje hry, pričom zasadenie do obdobia 2. svetovej vojny bolo jedným z dôvodov neúspechu, možno presvedčili štúdio vybrať sa iným smerom.

To aspoň tvrdí Call of Duty leaker RalphsValve, ktorý pre web WhatIfGaming tvrdí, že Sledgehammer Games mieri do budúcnosti a plánuje znovu oživiť podsériu Advanced Warfare. To by mohlo znamenať návrat exooblekov a mohlo byť to priniesť svieži vietor oproti dvom tradičnejším podsériám Call of Duty – Modern Warfare a Black Ops.

Advanced Warfare patrí medzi komerčne najúspešnejšie hry v sérii, no obdobie budúcich vojnových konfliktov Activision Blizzard opustil po tom, čo trh presýtil podobne ladenými hrami (Advanced Warfare, Black Ops III, Black Ops IIII a Infinite Warfare). Ak by sa teda štúdio rozhodlo pre návštevu tohto časového obdobia, tak nádej na úspech nie je malá.

Na druhej strane však musíme dodať, že proti informácií leakera RalphsValve sa postavil Twitter účet CharlieIntel. Podľa ich informácií momentálne nie je vo vývoji žiadna Advanced Warfare 2 hra, no zároveň sme sa nedozvedeli, na čom teda toto štúdio pracuje.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk