Tvorcovia The Elder Scrolls Online pracujú na novej hre už viac ako 4 roky

Tvorcovia The Elder Scrolls Online pracujú na novej hre už viac ako 4 roky

 

„Masívny projekt.“

MMORPG hre The Elder Scrolls Online sa aj roky po vydaní dostáva nádielok nového obsahu, no štúdio ZeniMax Online je natoľko veľké, že ďalšia kapitola tejto hry určite nie je tým jediným, na čom sa v štúdiu pracuje.

A teraz to v rozhovore počas podcastu Product Builders potvrdil kreatívny šéf štúdia Ben Jones. Práve on vedie tím vývojárov, ktorí pripravujú úplne novú hernú značku a jej ohlásenia by sme sa mohli dočkať prakticky kedykoľvek.

Jones totiž prezradil, že táto nová hra je vo vývoji už viac ako 4 a pol roka a je postavená na novom engine. Bohužiaľ, čo sa týka detailov hry samotnej, tam sme sa toho veľa nedozvedeli, no Jones prezradil niekoľko informácií z pozadia vývoja.

Podľa jeho slov pracuje na hre „globálny tím“ o viac ako 200 vývojároch, pričom samotný Jones vedie dizajnový tím s viac ako 50 členmi. Dodal, že ide o masívny projekt a o veľkú investíciu zo strany Bethesdy (teraz už Microsoftu).

Štúdio ZeniMax Online má svoje pobočky v Montreale, Austine, Madisone a San Diegu. V súčasnosti nevieme ani to, či pôjde o tradičnú MMORPG hru, alebo skôr o shared-world hru na štýl Destiny. Je však zrejmé, že pôjde o hru zameranú na multiplayer.

Otázne sú aj platformy. Je zrejmé, že vzhľadom na akvizíciu Bethesdy Microsoftom príde hra na PC a Xbox konzoly, no stále existuje šanca, že by sa mohla objaviť aj na PlayStation konzolách.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk