Šéf PlayStation varuje pred Microsoftom napriek tomu, že ten mu ponúkol Call of Duty na minimálne 10 rokov

Šéf PlayStation varuje pred Microsoftom napriek tomu, že ten mu ponúkol Call of Duty na minimálne 10 rokov

 

Nevraživosť?

Napriek tomu, že Sony v súboji s Microsoftom v hernom priemysle jasne dominuje, tak ich vzťah pôsobil harmonicky. Zdá sa však, že harmonické obdobie sa končí a začína sa nevraživosť. Sony totiž vidí v plánovanej akvizícii Activision Blizzard Microsoftom ohrozenie svojej pozície a spoločnosť sa tak snaží spraviť všetko, čo je v jej silách, aby tento obchod zablokovala.

Svedčí o tom aj nová reportáž New York Times, ktorá zhrnula doterajšie dianie a hlavne priniesla niekoľko zásadných nových informácií. A hlavne vyjadrenie Jima Ryana. Šéf Sony Interactive Entertainment totiž vo vyhlásení pre New York Times varoval pred situáciou, kedy by sa Call of Duty séria dostala do rúk Microsoftu. Podľa neho je totiž Microsoft „technologický gigant s dlhou históriou fungovania v dominantných prostrediach“ a je veľmi pravdepodobné „že voľba hráčov, ktorú majú dnes k dispozícii by zmizla, ak by sa tento obchod dokončil.“

Microsoft sa na druhej strane snaží vyjsť Sony v ústrety a nakoľko sa japonskej spoločnosti nepozdával trojročný kontrakt, ktorý by zaručoval existenciu série Call of Duty na PlayStation konzolách, tak podľa šéfa Xboxu Phila Spencera Microsoftu ponúkol 11. novembra Sony 10-ročný kontrakt garantujúci prítomnosť Call of Duty hier na PlayStation konzolách. Spoločnosť Sony sa však k tejto ponuke nevyjadrila.

New York Times taktiež prezradil, že v súčasnej dobe vyhodnocuje akvizíciu Activision Blizzard Microsoftom až 16 štátnych organizácií, pričom vláda v Srbsku by mala túto akvizíciu schváliť každú chvíľu. CMA vo Veľkej Británii má zverejniť svoje zistenia začiatkom budúceho roka a FTC (v USA) sa tejto transakcii venuje viac ako 10 ľudí.

Prezident Microsoftu Brad Smith pre New York Times prezradil, že „keby sa táto transakcia udiala pred štyrmi rokmi, tak by sa o ňu nikto nezaujímal,“ no dodal, že Microsoft je otvorený tomu, aby sa umiestnili legálne mechanizmy, ktoré by vyriešili všetky výhrady k tomuto obchodu zo strany regulačných orgánov.

Šéf Activision Blizzard Bobby Kotick zas vyjadril presvedčenie o úspešnom ukončení tejto transakcie: „Mám vysokú mieru dôvery, že regulačné orgány budú pri hodnotení odvetvia postupovať uvážene, no nemám dôvod domnievať sa, že nebudeme úspešní v dotiahnutí tejto transakcie.“

Sony medzitým najalo konzultačnú firmu, ktorá jej má zabezpečiť stretnutia v Capitol Hill a vedenie Microsoftu sa zas snaží presvedčiť členov CMA v Londýne tým, že na stretnutie priniesli rôzne konzoly a ďalšie herné zariadenia, aby poukázali, akým dynamickým trhom ten herný je.

Microsoft očakáva, že transakcia bude dokončená do konca finančného roka 2023 (ten sa končí 30. júna 2023).

Zdroj: New York Times

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk