Sony tvrdí, že ak Microsoft získa Activision Blizzard tak „poškodí vývojárov“ a „zvýši ceny hier a konzol“

Sony tvrdí, že ak Microsoft získa Activision Blizzard tak „poškodí vývojárov“ a „zvýši ceny hier a konzol“

 

Ugh?

Spoločnosti Microsoft a Sony sa dostali do celkom ostrého konfliktu kvôli plánovanej akvizícii vydavateľstva Activision Blizzard. Sony je totiž zásadne proti a preto používa všetky dostupné argumenty na to, aby regulačným orgánom vysvetlilo, že táto akvizícia poškodí...herný priemysel. Akokoľvek smiešne tieto argumenty znejú.

Máme totiž k dispozícii ďalšie kolo tohto súboja. Britská organizácia CMA totiž v plnom znení zverejnila oficiálne pripomienky Sony k tejto plánovanej akvizícii. Naozaj odporúčame prečítať si celý dokument, no ak nemáte záujem, tak sme si pre vás pripravili tie nezaujímavejšie argumenty spoločnosti Sony.

Tá totiž pred CMA tvrdí, že ak akvizícia Activision Blizzard prejde, tak to bude mať veľký vplyv na „možnosti Sony súperiť.“ Podľa nich tento obchod zníži konkurenčné prostredie a preto by mal byť zablokovaný.

Sony taktiež tvrdí, že v prípade schválenia akvizície by Microsoft získal plnú kontrolu nad obsahom spoločnosti Activision Blizzard, čo by podľa nich poškodilo nezávislých vývojárov. Microsoft by totiž podľa Sony mohol následne pristúpiť k zvýšeniu cien hier, konzol a predplatného: „V strednodobom horizonte by pravdepodobne značný počet používateľov PlayStation prešiel na Xbox a/alebo Game Pass. Tvárou v tvár slabšej konkurencii by Microsoft mohol: zvýšiť ceny konzol a hier pre používateľov Xboxu (vrátane tých, ktorí prešli z PlayStation); zvýšiť cenu služby Game Pass; a znížiť inovácie a kvalitu."

Sony sa taktiež sťažuje na fakt, že po dokončení transakcie by nemali prístup k sérii Call of Duty v predplatenej službe PlayStation Plus a to aj napriek tomu, že Call of Duty hry sa v predplatených službách v 99% prípadoch vôbec nenachádzajú.

Japonská spoločnosť taktiež stále argumentuje, že krátkodobého hľadiska stratí prístup ku Call of Duty sérii a to aj napriek tomu, že Microsoft jej dvakrát ponúkol garancie toho, že Call of Duty z PlayStation konzol nezmizne – raz do roku 2027 a druhýkrát do roku 2034.

„Stratégia spoločnosti Microsoft na obmedzenie prístupu k Xboxu by mnohých zákazníkov, vrátane existujúcich používateľov Xboxu, ktorí hrajú Call of Duty, a tých, ktorí prechádzajú zo systému PlayStation, aby mohli hrať Call of Duty, priviedla k Xboxu. Pravdepodobnosť, že títo uzamknutí používatelia prejdú na inú hru, by sa v reakcii na akékoľvek prokonkurenčné kroky zo strany SIE znížila. Tým by sa spoločnosti SIE účinne zabránilo súťažiť o podnikanie veľkej časti konzolových hráčov, čo by znížilo jej motiváciu investovať.“

CMA nedávno oznámila, že vyhodnocovanie transakcie presúva do druhej fázy, ktorá potrvá do 1. marca 2023.

Zdroj: CMA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk