Sony tvrdí, že Microsoftu ponúklo PlayStation Plus pre Xbox, no Microsoft odmietol

Sony tvrdí, že Microsoftu ponúklo PlayStation Plus pre Xbox, no Microsoft odmietol

 

Hádka pokračuje.

Ako už možno viete, vzťahy Microsoftu a Sony už zažili lepšie časy. Dôvodom je jedna nevesta – Activision Blizzard. Zatiaľ čo Microsoft sa pokúša o kúpu tohto vydavateľstva, tak Sony sa zubami-nechtami snaží zabrániť, aby sa tento obchod uskutočnil, nakoľko Sony nemá dostupné prostriedky, aby Microsoft preplatili.

Ďalšie kolo hádok pokračovalo minulý týždeň na pôde britskej komisie CMA a viac si o tom môžete prečítať v sérii našich článkov. Jednu vec sme však prehliadli a tá je celkom podstatná a stojí za to napísať o nej.

Sony totiž vo svojej argumentácii „prečo Microsoftu zakázať kúpiť Activision Blizzard“ tvrdí, že ponúklo Microsoftu svoju predplatenú službu PlayStation Plus, no Microsoft ju odmietol. Sony to prezradila v reakcii na tvrdenia Microsoftu. Redmondská spoločnosť totiž vo svojej vlastnej argumentácii tvrdila, že aj keby bola Call of Duty séria exkluzívnou pre Xbox, tak PlayStation hráči by k nej mohli mať prístup cez Xbox Game Pass. Sony však túto predplatnú službu na svojich konzolách odmietlo (Microsoft hovoril o hypotetickej situácii, nakoľko podľa posledných informácií neplánuje prestať vydávať Call of Duty na PlayStation konzolách).

„Po tretie, spoločnosť Microsoft tvrdí, že dopyt po predplatených službách s viacerými hrami by sa nepreklonil na stranu služby Game Pass, pretože spoločnosť Microsoft by sprístupnila službu Game Pass aj na systéme PlayStation (Microsoft, bod 1.3 písm. g)). Širšia dostupnosť hlavného poskytovateľa (Game Pass), ktorý je teraz vybavený exkluzívnym nenahraditeľným obsahom a chránený priamymi a nepriamymi sieťovými účinkami, by však konkurenčným službám predplatného viacerých hier sťažila - nie uľahčila - konkurovanie. Stanovisko spoločnosti Microsoft, že dostupnosť služby Game Pass na PlayStation by bola všeliekom na odstránenie škôd spôsobených touto transakciou, je obzvlášť prázdne vzhľadom na to, že spoločnosť Microsoft nepovoľuje dostupnosť služby PlayStation Plus na Xboxe.“

Podrobnosti však už štandardne nevieme. Netušíme teda, za akých podmienok ponúkla spoločnosť Sony PlayStation Plus Microsoftu. Z hľadiska Microsoftu by totiž odmietnutie takejto možnosti určite stálo za zváženie – hráči na Xboxe by totižto mohli mať prístup k PlayStation exkluzivitám (tým, ktoré sú v PlayStation Plus) či už v natívnej podobe, alebo vo forme streamovania.

Zdroj: Tweaktown

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk